Historia firmy Epifanes

Założyciel fabryki Willem Heeren urodził się w 1837 roku w małej rybackiej miejscowości nieopodal Amsterdamu. Chociaż wyrastał on w rodzinie rybackiej wolał zajmować się malowaniem budynków gospodarczych powstających w nowym, dopiero co wyrwanym morzu regionie Haarlemmermeer. W tych właśnie czasach zajął się sporządzaniem farb. W roku 1902 wraz z synem Albertem założył spółkę produkującą farby pod firmą „W. Heern & Zoon BV” z siedzibą w Aalsmeer. Spółka opracowała swoją pierwszą linię farb olejnych, którym nadano nazwę handlową EPIFANES. Spółka szybko się rozrastała i niebawem farby EPIFANES stały się znane w całej Holandii. Willem Heeren zmarł w roku 1933 w wieku 96 lat pozostawiając fabrykę swojemu synowi Albertowi.

Niebawem rozpoczęła się wojna. Był to trudny okres dla fabryki. W roku 1942 zmarł Albert Heeren i spółka stała się własnością jego dalszej rodziny, która po wojnie sprzedała swoje udziały Adrianowi F. Zonjee. W roku 1951 rozpoczął On reorganizację spółki nastawiając jej produkcję wyłącznie na farby przeznaczone do konserwacji jachtów.

W roku 1955 firma zaczęła eksportować swoje wyroby początkowo do Francji, Belgii i Niemiec. W drugiej połowie lat sześćdziesiątych farby i lakiery marki EPIFANES Yacht Coatings stały się tak popularne zarówno w Holandii jak i za granicą, że spółka podwoiła swoje rozmiary. W roku 1982 do odbiorców produktów fabryki dołączyły USA, a następnie Kanada. Obecnie odbiorcami Spółki W.Heern & Zoon BV jest ponad 40 krajów na wszystkich kontynentach, zaś produkty EPIFANES Yacht Coatings są synonimem najwyższej jakości wykończenia jachtów żaglowych i motorowych.